اخبار

قالب های جشنواره

هنرمندان و ایده پردازان میتوانند در قالب های برنامه های ترکیبی، برنامه های گفتگو محور، برنامه های واقع نمایش(ریالیتی شو)، نمایش طنز موقعیت(سیتکام)، سریال انیمیشن، فیلم کوتاه، نماهنگ، کلیپ، ایده خود را به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند.

برنامه‌های ترکیبی: چینش مبتکرانه آیتم‌های جذاب و متفاوت

برنامه‌های گفت‌وگو‌محور: برنامه‌ای متشکل از یک یا چند مجری و مهمان که پیرامون موضوعی خاص به گفتگو میپردازند و اغلب، مهمان دارای تجربیات ویژه‌ای است و تجربیات شخصی خود را بازگو میکند.

واقع‌نمایش(رئالیتی‌شو): قالبی که موقعیت‌هایی از زندگی واقعی را به صورت مستند به تصویر میکشد، گاه آنان در درون اتاق‌هایی بوسیله مصاحبه، نظر و احساساتشان را درمورد موقعیت‌های مختلفی که در طول برنامه با آن مواجه بوده‌اند بیان میکنند.

طنز موقعیت(سیتکام): سیتکام یا کمدی موقعیت، که از ترکیب کلمات غیرفارسی سیچوئیشن و کامدی به معنی موقعیت و طنز ساخته میشود، گونه‌ای از ژانر کمدی است که شخصیت‌های آن در مکان‌های ثابت و عادی روزمره دست به حرکات و دیالوگ‌های طنز میزنند.

سریال: یک برنامه ادامه‌دار و چند اپیزودی است که در کشاکش قسمت‌های متوالی، داستان و قصه فیلم در حجمی وسیع به مخاطب ارائه میشود.

انیمیشن: انیمیشن یا پویانمایی یکی از انواع هنر‌های سینمایی است که در آن، تصاویر به صورت پیوسته و پشت‌سر‌هم قرار گرفته و با سرعت خاصی اجرا میشوند، به گونه‌ای که این توهم را به وجود می‌آورند که جسمی در حال حرکت است.

فیلم کوتاه: دسته‌ای از فیلم‌ها که نسبت به فیلم بلند سینمایی زمان کمتری دارد(حداقل 5 و حداکثر 30 دقیقه) و با تجهیزات و بودجه بسیار کم ساخته میشود.‎‌

نماهنگ: تلفیق تصویر و قطعات موسیقی بی‌کلام یا باکلام که از کیفیت فرمی خوبی برخوردار باشند.

کلیپ: به طور تقریبی هر ویدیویی که کوتاه‌تر از برنامه‌های تلویزیونی، فیلم کوتاه و… باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *